Veleslava.cz

Před pár dny jsem se dotkala pás podle nálezu ze solného dolu v severním Rakousku, datovaného do doby halštatské – starší doby železné (800 – 400 před současným letopočtem). Naleziště bylo objeveno v roce 1990.

Bližští informace jsem dále dohledala pouze k druhému nalezenému pás s jiným vzorem. Předpokládám, že bych se něco mohla dočíst v knize Textilien Aus Hallstatt, avšak vzhledem k ceně (109-153 €), nemám v plánu si ji pořizovat.

Pro pás jsem vybrala barevnou kombinaci zelené a hnědé, znak má barvu smetanově bílou. Byl tkán na 15 karetkách.

  • Délka: 210cm (+ 2x10cm zakončení)
  • Šířka: přibližně 2cm
  • Materiál: vlna

Pokud se vám pás líbí, můžete si jej zakoupit zde, případně mě konktaktujte mailem na info@veleslava.cz. pokud byste si jej představovali v jiných barvách, rovněž mi napište, domluvíme se 🙂


A few days ago, I finished this band. The pattern was found in a salt mine in northern Austria. It is dated to the Hallstatt period – the Iron Age (800-400 BC). The archeologic site was found in 1990.

I have not found any other informations about this pattern. I have found info only about another band from this site with a different pattern. I suppose I could read something interesting in the book Textilien Aus Hallstatt, but it costs too much (109-153 €), I´m not going to buy it.

I have chosen the color combination of green and brown, the emblem is creamy white. The band was woven on 15 cards.

  • Length: 210cm (+ 2x10cm the ends)
  • Width: approx. 2cm
  • Material: wool

If you like the belt, you can buy it here or you can contact me by e-mail at info@veleslava.cz. If you would like it in other colors, write me also an e-mail 🙂

Comments

Your email address will not be published.