Údolí vlků 2020 (Liptál)

Pár fotek z Údolí vlků 2020, kde se stavěla pec, barvila příze, tkalo na stavu i na karetkách a zejména se povídalo o kopřivě a jejím zpracování.

Údolí vlků 2020

Aktuální situace sice neumožňovala udělat organizující skupině historického šermu Jagāri uspořádání této akce i pro veřejnost, jako tomu bylo loni, ale i komorní soukromé Údolí vlků mělo úžasnou přátelskou atmosféru. V noci se o ni pak postarala i silná bouře, která se prohnala přímo nad naším tábořištěm. Zažít ji mezi kopci, to je něco úplně jiného, než ji jen pozorovat z okna v našem placatém Polabí.

Kromě oddechu od běžných „civilních“ povinností měl každý možnost si vyměnit nejen řemeslné zkušenosti hned s několika šikovnými lidmi. Já například přihlížela a čerpala informace jak u barvení vlny, tak u výroby dřevěných nádob, stejně tak u stavění pece, u tkaní na vertikálním stavu a zejména pak u zpracování kopřivy na vlákno. O kopřivě přijeli povídat jedni z nejpovolanějších – tým z Muzea Novojíčínska – CETRAT Příbor. Vyzkoušela jsem si třeba také to, že předení vážně není tak snadné, jak to vypadá, když to dělají lidé, kteří to umějí. 😉

Další fotky od jiných účastníků najdete přímo u pořadatelů zde.


Slyšeli jste o akci Údolí vlků v Liptálu?
Navštívili jste loňský ročník nebo třeba Den středověkých řemesel?

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d bloggers like this: